Zakończenie roku szkolnego - maturzyści

Drodzy Abiturienci,

Dziś dzień Waszego pożegnania z "Szóstką" i choć okoliczności nie są sprzyjające, aby świętować zakończenie tego ważnego etapu już prawie dorosłego życia, to niech mimo wszystko pozostanie on dla Was miłym wspomnieniem. W imieniu całej Społeczności szkolnej życzymy Wam, aby matura w końcu się odbyła i żeby na tej dalszej drodze życia było mniej zawirowań, mniej obaw o zdrowie i życie Wasze i Waszych bliskich. Żeby nie trzeba było rezygnować ze swoich planów i nawet jeśli brakuje Wam zapału i motywacji teraz, to wykorzystajcie ten dodatkowy czas na lepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego. Zgodnie ze słowami Winstona Churchila: "Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj".

 

Wystąpienie Pana Dyrektora Dariusza Domańskiego: 

 

 

Słowa kierowane do uczniów klasy IIIa przez wychowawcę klasy, Panią Profesor Romę Kwiecińską: 

 

 

Słowa kierowane do uczniów klasy IIIb przez wychowawcę klasy, Panią Profesor Agnieszkę Borcuch: 

jp2

 

Drodzy Uczniowie!
Nadszedł ten dzień, w którym kończycie swoją licealną drogę. Wielu z Was pewnie od dawna wyczekiwało tego momentu, innym żal, że kończy się tak piękny etap w Waszym życiu. Coś się kończy, ale coś się zaczyna. Wchodzicie w dorosłe życie, pełne wyzwań, ambitnych planów i marzeń. Mam nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas będziecie wspominać z uśmiechem, a może i łezką nostalgii w oku. Byliście i jesteście wspaniałymi, młodymi ludźmi. Niejednokrotnie Wasza kreatywność, poczucie humoru i pomoc drugiemu człowiekowi sprawiały, że byłam i jestem z Was dumna. Przeżyliśmy wspólnie chwile radości i smutku, ale zawsze wzajemnie się wspieraliśmy i mogliśmy na siebie liczyć. Cieszę się, że mogłam Wam towarzyszyć na tej licealnej drodze. Życzę Wam, abyście zrealizowali wszystkie cele, które sobie założyliście, żeby życie zaskakiwało Was w pozytywny sposób i żebyście zawsze byli tymi wspaniałymi młodymi ludźmi, których poznałam. Trzymam za Was kciuki!

wychowawca klasy IIIB Agnieszka Borcuch

 

 

Słowa kierowane do uczniów klasy IIIc przez wychowawcę klasy, Panią Profesor Małgorzatę Jarczewską- Podejmę: 

Życie ludzkie jest wędrówką. Idź przez nie śmiało ze świadomością, że jesteś bytem niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju. Nie zapominaj, że warto być przyzwoitym człowiekiem (a czy to się opłaca, jest już zupełnie inną kwestią). Wytyczaj sobie jasne cele, realizuj je mądrze, nie idź przez życie na skróty (bo nie zajdziesz daleko). Bądź zawsze sobą, nie zatracaj swojej wartości, siej wśród ludzi dobro (bo ono powraca ze zdwojoną siłą– tak samo jak zło). Szanuj ludzi i ich odmienne poglądy, dąż za wszelką cenę do pokoju. Nie myśl, że stawiane sobie cele w życiu realizuje się łatwo, a osiągnięcia są wynikiem szczęścia – mniej się rozczarujesz, kiedy uświadomisz sobie, że marzenia mogą się urzeczywistnić tylko dzięki wytrwałej, systematycznej pracy. Nie zapominaj o swojej tożsamości, kultywuj tradycje. Pamiętaj, że zawsze wokół Ciebie znajdują się ludzie, którzy Cię kochają bezwarunkowo, bo jesteś wartością samą w sobie.

Anna Jarczewska-Szlęk
Małgorzata Jarczewska-Podejma
Opole, 24.04.2020r.

 

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI – POWODZENIA NA MATURZE !!!