Zakończenie roku klas III

W dniu 29 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie świadectw ukończenie szkoły uczniom klas trzecich. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i wspomnień. Teraz w napięciu trzymamy kciuki za matury. Powodzenia!!!

z3

Czytaj więcej

Raport z ewaluacji

W dniach 19-22 lutego w naszej szkole Kuratorium Oświaty przeprowadziło ewaluację problemową. W efekcie szkoła wypadła bardzo korzystnie. 
Wnioski ekspertów:

  1. Działania wychowawcze i profilaktyczne podejmowane przez szkołę są zgodne z oczekiwaniami uczniów i ich rodziców ze względu na ich skuteczność i efektywność.
  2. Szkoła zapewnia uczniom bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, a obowiązujące w szkole zasady postępowania i współżycia są przez nich akceptowane. Ustalone i obowiązujące procedury dotyczące bezpieczeństwa służą rozwiązywaniu pojawiających się problemów i podejmowaniu skutecznych działań w sytuacjach trudnych.
  3. Relacje pomiędzy poszczególnymi członkami społeczności szkolnej oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu są dostrzegane i doceniane przez rodziców, nauczycieli i partnerów.
  4. Dokonywanie analizy i oceny efektywności realizowanych działań profilaktyczno-wychowawczych odbywają się w nieznacznym stopniu przy udziale uczniów i rodziców, ponieważ, jak twierdzą zainteresowani, odpowiadają im zasady i wartości wynikające z programu szkoły.

Więcej informacji o badaniu zamieszczamy w RAPORCIE sporządzony przez wizytatorów.

Stop uzależnieniom

W marcu gościliśmy w szkole naszego absolwenta, aktualnie pracownika Uniwersytetu Opolskiego, Pana Grzegorza Olosia. To już kolejne spotkanie z Panem Grzegorzem. Tym razem tematem zajęć były uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz uzależnienia behawioralne, ich mechanizmy i skutki dla organizmu. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy I A, III A, III C.

Dzień otwarty

Z powodu strajku nauczycieli Dzień Otwarty PLO VI, który planowany był na 26 kwietnia zostaje odwołany.

Chemia na Uniwersytecie

Wzorem lat poprzednich, uczniowie klasy biologiczno - chemicznej biorą udział w cyklu zajęć laboratoryjnych z chemii na Uniwersytecie Opolskim. Pierwsze zajęcia za nami. Niebawem kolejne wyjście.

chem2 chem3

Angielski dla malucha

W piątek, 29 marca do naszego liceum wpadli z wizytą wyjątkowi goście – podopieczni Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 51 w Opolu. Dzieci uczestniczyły w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez uczniów klasy 2a pod kierunkiem pani Nataszy Markowiak. Podczas zajęć maluchy z pomocą starszych koleżanek i kolegów w formie zabaw powtarzali poznane w przedszkolu angielskie słówka związane m.in. ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Dzieciom bardzo podobał się pobyt w szkole, podziękowały za przygotowaną lekcję własnoręcznie wykonaną laurką, a licealiści odwdzięczyli się im słodkim upominkiem.

nata2

nata3 nata4

Poetka - marzycielka

Kilka dni temu spełniło się czyjeś marzenie. Marzenie dość nieoczywiste, jak na niespełna 18-letnią dziewczynę. Bo to nie jest zwyczajna młoda dziewczyna. Wiktoria jest wrażliwa i delikatna, ale i spostrzegawcza, pełna temperamentu oraz emocji. Bardzo mocno to widać w każdym Jej wierszu. Pisze od dawna, ale dopiero teraz przy pomocy fundacji „Mam Marzenie” udało się Jej wydać pierwszy tomik. Uroczyste wręczenie książki „Tam, gdzie rosną niezapominajki” oraz spotkanie autorskie odbyło się 1 marca w bibliotece w szkolnej. Przybyli na nie przedstawiciele fundacji i szkoły, sponsor, ale przede wszystkim rodzina i przyjaciele Wiktorii. Młodzież czytała wiersze,  a młoda autorka odpowiadała na wszystkie pytania. Każdy z gości otrzymał zbiorek wierszy ze specjalną dedykacją. Biblioteka również wzbogaciła się o kolejną pozycję, tym cenniejszą, że autorką jest nasza uczennica.

Zobacz szczegółową relację.

Wiktoria3balonik

O nas w Radio Opole

Wczoraj w Radio Opole dyrektor Dariusz Domański wraz z dwiema uczennicami - Aleksandrą Lach z kl. 3a oraz przewodniczącą SU - Wiktorią Hołowacz z kl. 2b opowiadali o VI LO. Pan dyrektor przypomniał o naszym jubileuszu 25-lecia, który będziemy świętować 31.05.2019r. Dziewczyny opowiadały o klasach lekkoatletycznych, integracyjnych, medyczno-informstycznych, a także o kameralnej, przyjaznej atmosferze niedużej szkoły jaką jest VI LO. 

Zapraszamy na dzień otwarty 26.04.2019r.

Srebrny Hubert

Nasz uczeń i zawodnik KJ AZS Opole Hubert Pieczyński zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii do 55 kg. Gratulacje!

maslak2