Poetka - marzycielka

Kilka dni temu spełniło się czyjeś marzenie. Marzenie dość nieoczywiste, jak na niespełna 18-letnią dziewczynę. Bo to nie jest zwyczajna młoda dziewczyna. Wiktoria jest wrażliwa i delikatna, ale i spostrzegawcza, pełna temperamentu oraz emocji. Bardzo mocno to widać w każdym Jej wierszu. Pisze od dawna, ale dopiero teraz przy pomocy fundacji „Mam Marzenie” udało się Jej wydać pierwszy tomik. Uroczyste wręczenie książki „Tam, gdzie rosną niezapominajki” oraz spotkanie autorskie odbyło się 1 marca w bibliotece w szkolnej. Przybyli na nie przedstawiciele fundacji i szkoły, sponsor, ale przede wszystkim rodzina i przyjaciele Wiktorii. Młodzież czytała wiersze,  a młoda autorka odpowiadała na wszystkie pytania. Każdy z gości otrzymał zbiorek wierszy ze specjalną dedykacją. Biblioteka również wzbogaciła się o kolejną pozycję, tym cenniejszą, że autorką jest nasza uczennica.

Zobacz szczegółową relację.

Wiktoria3balonik

O nas w Radio Opole

Wczoraj w Radio Opole dyrektor Dariusz Domański wraz z dwiema uczennicami - Aleksandrą Lach z kl. 3a oraz przewodniczącą SU - Wiktorią Hołowacz z kl. 2b opowiadali o VI LO. Pan dyrektor przypomniał o naszym jubileuszu 25-lecia, który będziemy świętować 31.05.2019r. Dziewczyny opowiadały o klasach lekkoatletycznych, integracyjnych, medyczno-informstycznych, a także o kameralnej, przyjaznej atmosferze niedużej szkoły jaką jest VI LO. 

Zapraszamy na dzień otwarty 26.04.2019r.

Srebrny Hubert

Nasz uczeń i zawodnik KJ AZS Opole Hubert Pieczyński zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii do 55 kg. Gratulacje!

maslak2

Dzień Edukacji Prawnej

Uczniowie klas pierwszych PLO nr VI odwiedzili Sąd Okręgowy w Opolu - w ramach Dnia Edukacji Prawnej.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie🙂

53421313 661292220966333 5115776026332364800 n 53812009 661292244299664 1471054327836573696 n

Kariera na "szóstkę"

Robert Cichy - absolwent klasy sportowej, maturzysta z 1999r - drugiego rocznika naszej szkoły, zdobył Fryderyka, najcenniejszą nagrodę w polskim przemyśle fonograficznym. Opolanin został nagrodzony przez Akademię Fonograficzną za debiutancką płytę solową „Smack”. Podczas uroczystej 25. Jubileuszowej Gali Fryderyków, która po raz pierwszy odbywa się w Katowicach, nasz muzyk zdobył Fryderyka w kategorii płyta roku country/blues.
Robert Cichy na polskiej scenie muzycznej obecny jest od lat. Brał udział w nagraniach ponad 50 płyt różnych polskich artystów.
Gratulacje Robert!

Zajęcia w szpitalu

W piątek uczniowie klasy IC i IIC wzięli udział w zorganizowanych zajęciach z ratownictwa medycznego, które odbyły się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Podczas prelekcji została uczniom przyblizona praca ratowników medycznych, sytuacje z którymi muszą mierzyć się na codzień oraz najważniejsze, pokazanie jak funkcjonuje Szpitalny Oddział Ratunkowy.

med1

med3

Szkoła Matematyczna

Wyjazd na Szkołę Matematyczną klas maturalnych zakończony!
Była matematyka, były i góry :)
Miło i przyjemnie (bo z matematyką zawsze przyjemnie) spędzony czas. Życzymy Wam, aby jak najlepsze owoce tego wyjazdu zebrać podczas tegorocznej sesji maturalnej.

mat2

mat3

Narciarstwo alpejskie

Jakub Maślak, uczeń klasy IIA został Mistrzem Miasta Opola w narciarstwie alpejskim, w zawodach, które odbyły się w Zieleńcu. Kuba w dwóch zjazdach uzyskał czas 37.23, wynik o półtora sekundy lepszy od zawodnika uplasowanego na drugiej pozycji! Wielkie gratulacje Mistrzu! 🏆

kuba2

kuba3