Zebrania rodziców

Zapraszamy rodziców na spotkania w dniu 09.09.2019

16:30 – spotkanie wszystkich rodziców w auli szkoły
17:00 – zebrania w salach z wychowawcą klasy wg wykazu
17:30 – zebranie Rady Rodziców
18.00 - spotkanie w sprawie organizacji studniówki – sala 131

Rozpoczęcie roku

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się 2 września o godzinie 8.30 w auli szkoły. Również w tym samym dniu o godzinie 9.30 odbędzie się test z języka angielskiego dla pierwszoklasistów, którego celem jest przypisanie uczniów do odpowiednio zaawansowanych grup zajęciowych.

Zapraszamy!!!

Ojczyzna polszczyzna

Biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs Ojczyzna polszczyzna. Tytuł nawiązuje do słynnego programu telewizyjnego profesora Jan Miodka, który wyjaśniał zawiłości polskiej ortografii i gramatyki. Nie trzeba jednak być profesorem żeby zostać mistrzem języka polskiego. Wystarczy, że weźmie się udział w konkursie. W tym roku zgłosiło się 10 uczestników. Do zdobycia było łącznie 128 punktów. Oto nasze mistrzynie:
I miejsce Magdalena Żymańczyk klasa 2b
II miejsce Vanessa Spik klasa 2c
III miejsce Elżbieta Bartnicka klasa 1b
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na akademii zakończenia roku szkolnego.

komórka 354

Stypendium

Procedura dotyczącą realizacji wniosków na stypendium szkolne w okresie świadczeniowym 2019/2020

Zaproszenie prze TVP3

Dziś Dyrektorzy naszej szkoły w nietypowy sposób zapraszali na Jubileusz 25-lecia Publicznego Liceum Ogólnokształcącego na VI w Opolu - zobacz sam

Zakończenie roku klas III

W dniu 29 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie świadectw ukończenie szkoły uczniom klas trzecich. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i wspomnień. Teraz w napięciu trzymamy kciuki za matury. Powodzenia!!!

z3

Czytaj więcej

Raport z ewaluacji

W dniach 19-22 lutego w naszej szkole Kuratorium Oświaty przeprowadziło ewaluację problemową. W efekcie szkoła wypadła bardzo korzystnie. 
Wnioski ekspertów:

  1. Działania wychowawcze i profilaktyczne podejmowane przez szkołę są zgodne z oczekiwaniami uczniów i ich rodziców ze względu na ich skuteczność i efektywność.
  2. Szkoła zapewnia uczniom bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, a obowiązujące w szkole zasady postępowania i współżycia są przez nich akceptowane. Ustalone i obowiązujące procedury dotyczące bezpieczeństwa służą rozwiązywaniu pojawiających się problemów i podejmowaniu skutecznych działań w sytuacjach trudnych.
  3. Relacje pomiędzy poszczególnymi członkami społeczności szkolnej oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu są dostrzegane i doceniane przez rodziców, nauczycieli i partnerów.
  4. Dokonywanie analizy i oceny efektywności realizowanych działań profilaktyczno-wychowawczych odbywają się w nieznacznym stopniu przy udziale uczniów i rodziców, ponieważ, jak twierdzą zainteresowani, odpowiadają im zasady i wartości wynikające z programu szkoły.

Więcej informacji o badaniu zamieszczamy w RAPORCIE sporządzony przez wizytatorów.

Stop uzależnieniom

W marcu gościliśmy w szkole naszego absolwenta, aktualnie pracownika Uniwersytetu Opolskiego, Pana Grzegorza Olosia. To już kolejne spotkanie z Panem Grzegorzem. Tym razem tematem zajęć były uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz uzależnienia behawioralne, ich mechanizmy i skutki dla organizmu. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy I A, III A, III C.