Liga Trudnych Pytań

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu dla naszych licealistów - Liga Trudnych Pytań z Biologii. Szczegóły na temat konkursu wyjaśnią Wam nauczyciele na lekcji biologii, a pytania na kolejne miesiące będą dostępne właśnie tutaj. 

PYTANIA NA WRZESIEŃ

Ćwiczymy rosyjski

Grupa uczniów z klasy IIa i IIc podsumowała dwuletnią naukę rosyjskiego w PLO VI filmem

Mistrzostwa Polski

Bardzo dobry występ naszych uczennic Anny Bioły i Aleksandry Lach w 72 Mistrzostwach Polski U 20 we Włocławku 23-25.06.2018. Ania zajęła 5 miejsce w rzucie oszczepem ustanawiając rekord życiowy 41,63, natomiast Ola zajęła 7 miejsce w skoku o tyczce, poprawiając swój rekord życiowy o 20 cm i tym samym ustanawiając nowy rekord województwa z wynikiem 3,20. Gratulacje dla naszych uczennic oraz trenera Krzysztofa Ziemby !!!

mp1

LipDub PLO nr VI

Nie sztuką jest ostrzegać przed zagrożeniami czyhającymi na młodego człowieka m. in w sieci, nie sztuką jest zakazywać korzystania nadmiernego z internetu, sztuką jest pokazać, że można ten czas inaczej zagospodarować. Dlatego też w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VI w Opolu zaproponowaliśmy młodzieży wspólne spędzenie czasu i nagranie wspólnie LibDaba promującego szkołę i jej uczniów. Pomysły i zaangażowanie tych młodych ludzi w projekt zasługuje na uwagę. Stowarzyszenie DROGA DO CELU w ramach realizacji projektu "Przemoc rówieśnicza a media elektroniczne" współfinansowanego przez Urząd Miasta Opole wraz z uczniami PLO nr VI, aktorami Teatru Via Nova oraz Teatru Po drugiej stronie zrealizowała nagranie LibDaba. Do nagrania wykorzystano utwór, za zgodąZespołu Enej "Tak smakuje życie". Nagranie i montaż autorstwa Grzegorza Grzegorz Utnik Wsparcie merytoryczne i techniczne - Tomasz Siniew Dziękujemy również Dyrekcji oraz nauczycielom Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Opolu za okazaną pomoc i życzliwośc w realizacji zadania.

Zobacz film

l1 l3 l4 l7 l9 

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 22 czerwca uczniowie naszego liceum i gimnazjum odebrali świadectwa szkolne na uroczystej akademii w auli szkoły i z wielką niecierpliwością udali się na wytęsknione WAKACJE!!! Życzymy wszystkim aby ten czas spędzili tak, jak sobie wymarzyli. 

15

 

4 

 

Bieg z Szóstką

13 czerwca przekonaliśmy się, że pogoda nie ma zbyt dużego wpływu na zabawę. Impreza, czy to towarzyska, czy też (jak w naszym przypadku sportowa) zależy przede wszystkim od uczestników !!! Pomimo deszczu, zarówno dyrekcja, nauczyciele, jak i "szóstkowicze" bawili się wspaniale. Rywalizacja między klasami w o ilość przebiegniętych okrążeń, walka o nagrody (zegarki), a przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyły tegorocznej imprezie biegowej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pozytywne nastawienie. Do zobaczenia za rok !!!

b1

b2

Czytaj więcej