Studenci z AIESEC

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z międzynarodową organizacją AIESEC.

Od 2008r. nasza szkoła współpracuje z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Każdego roku przez tydzień gościmy studentów zza granicy. Byli już u nas wolontariusze z Australii, Nowej Zelandii, Chin, Indii, Armenii, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Gruzji, Malezji, Maroko i Kolumbii.
W ubiegłym roku szkolnym odwiedzili nas studenci z równie egzotycznych dla nas miejsc – Indii, Singapuru i Hong Kongu
W tym roku w dniach 9 – 13 stycznia gościliśmy troje studentów:
•Alicię Luo z Chin
•Deborę Pereira z Brazylii oraz
•Ediatinię Ratih z Indonezji

Przez cały tydzień prowadzili oni zajęcia w naszej szkole – oczywiście w języku angielskim. Opowiadali nam o swoich krajach, rodzinach, kulturze. Odbyły się również zajęcia w formie warsztatów. Oto niektóre z tematów:
•Multicultural environment – who are we and where are we from?
•Time management – how to organize our life?
•Stress fighting
•Assertiveness
•The art of autopresentation.
Studenci mieszkali w domach wolontariuszy – bardzo dziękujemy:
•Natalii Bobrowskiej z klasy IIB
•Kasi Madejskiej z klasy IIC oraz
•Wiktorii Radeckiej z IIIA

4Jest to dla wszystkich uczniów doskonała okazja ćwiczenia języka angielskiego, poznania ciekawych ludzi i ich kultur.

 

Tak Wiktoria wspomina te dni:

Na dworcu PKP w Opolu pożegnałyśmy uczestniczki organizacji międzynarodowej AIESEC. Tym razem gościliśmy Deę z Indonezji, Deborę z Brazylii oraz Alicię z Chin. Jak co roku wizyta studentek z egzotycznych dla nas krajów była niezwykle interesująca. W trakcie spotkań mogliśmy się dowiedzieć o życiu i zwyczajach panujących w ich rodzinnych krajach. Pobyt ich zaowocował niezwykłą przyjaźnią. Dziewczyny zasmakowały w potrawach oferowanych przez Grabówkę oraz Pierożka. Inną atrakcją okazały się kręgle i łyżwy. Dziewczynom bardzo podobał się pobyt w naszym mieście.