Szkoła matematyczna

Wieloletnia tradycja PLO nr VI w Opolu.

 Wieloletnią tradycją PLO nr VI w Opolu jest organizowanie Szkoły Matematycznej, a to za sprawą nauczycieli przedmiotu, którzy w nietypowy sposób przekazują wiedzę swoim uczniom. Należy podkreślić, że PLO nr VI jest jedynym liceum w Opolu, które organizuje taką wyjazdową szkołę. W dniach od 27 lutego do 3 marca 2017 roku nasi maturzyści stacjonowali w ośrodku w Pokrzywnej, który na pięć dni stał się dosłownie kuźnią wiedzy matematycznej. To tu pod czujnym okiem nauczycieli matematyki przyszli maturzyści zmagali się z różnymi typami zadań maturalnych - codziennie przez kilka godzin uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach i rozwiązywali testy maturalne. Monika Mielnik z 3 A mówi, że: taka szkoła daje duże możliwości. Przede wszystkim pozwala wszystkim jej uczestnikom skonfrontować i zweryfikować stan wiedzy, omówić i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zadań - a to na chwilę przed maturą jest kwestią priorytetową. Nasi nauczyciele – pasjonaci przedmiotu, z poświęceniem i cierpliwością tłumaczyli najbardziej zawiłe zadania matematyczne. Zuzanna Rybak z 3 B dodaje, że poza zajęciami edukacyjnymi mogliśmy wspólnie z kolegami i naszymi nauczycielami podziwiać uroki okolicy i oddychać świeżym, górskim powietrzem. Wieczorami mieliśmy czas na dobry film, grę w tenisa stołowego, spacer, bilard w pobliskiej smażalni ryb. Dyrektor PLO nr VI Piotr Szafors mówi: cele edukacyjne, które nauczyciele i uczniowie efektywnie realizowali w czasie szkoły matematycznej niewątpliwie przekładają się na wyniki przyszłego egzaminu, a ten maturzyści zdają z powodzeniem. Takie niekonwencjonalne działania naszych nauczycieli popieram, bo przynoszą wymierne korzyści. W kontekście otwieranej w naszym liceum klasy językowo-informatycznej z elementami e-sportu takie zajęcia mają szczególną wagę, bowiem jej uczniowie będą realizowali rozszerzony program nauczania z matematyki, informatyki i języka angielskiego. Tak, jak Szkoła Matematyczna jest inicjatywą, która niewątpliwie wyróżnia nasze liceum na tle innych opolskich szkół ponadgimnazjalnych, tak otwierana w nowym roku szkolnym klasa językowo-informatyczna z elementami e-sportu jest kierunkiem pionierskim i nowatorskim w województwie i mieście Opolu.

szkmat1