Obóz naukowy

Uczestnicy obozu naukowego wrócili zachwyceni.
W dniach 24-28.09.2017r. pięcioro uczniów z kl. II i III naszej szkoły pojechało na obóz naukowy "Teraźniejszość i przyszłość w dziejach Ziemi", zorganizowany w ramach projektu "Odkrywcy sekretów nauki" przez Uniwersytet Opolski, a finansowany przez Unię Europejską. Uczestnikami obozu, oprócz naszych uczniów, byli również uczniowie z Liceów nr I, III i V - w sumie 18 osób. Spali w Hotelu "Bajka" w Grodźcu w iście bajkowych warunkach. Zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Opolskiego na placu Kopernika oraz wysłuchali wykładu na temat paleontologii. Zwiedzili Krasiejów, później Górę św. Anny, byli również w Studiu Dźwięku w Studenckim Centrum Kultury. Prowadzili tam audycje na żywo w "Radio Sygnały". Przez ostatnie dwa dni uczniowie byli w Instytucie Sztuki na ul. Wrocławskiej 4. Zwiedzili uczelnię, a później w grupach robili pracę przy pomocy sitodruku. W ostatni dzień wykonali koszulki z własnym projektem rysunku do tematu "MAGIA".

"To był udany wyjazd, żałujemy, że taki krótki" - wspominają nasi uczniowie. Czas szybko minął. Polecamy podobne obozy na przyszłość.

obóz2

 obóz5 obóz6