Kolumbijczyk i lektura?

W dniu 26.11.17 uczniowie klas: 1b, 2a i 3c uczestniczyli w spektaklu pt. "Moralność pani Dulskiej” wg Gabrieli Zapolskiej w teatrze Jana Kochanowskiego. Sztuka spodobała się młodzieży pewnie dlatego, że pojęcia: hipokryta, kołtun- ciągle (niestety) są aktualne.
"Domowe zacisze to idealne miejsce do skrywania niemoralnych sekretów i mrocznych tajemnic. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę tytułowa bohaterka (...), która poza domem kreuje wyidealizowany wizerunek samej siebie i całej swojej rodziny.

Za sztuczną i pełną hipokryzji fasadą kryje się jednak młodzieńczy bunt, który właśnie dojrzał, by wyjść na światło dzienne. Aniela Dulska będzie musiała nie tylko go stłumić, ale i zataić pierwsze poniesione szkody. Z pewnością nie pomogą jej w tym najbliżsi, których poczynania matki/żony już dawno przestały ich interesować.
Spektakl na opolskiej scenie reżyseruje Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja będzie świeżym spojrzeniem na tekst należący do polskiego kanonu literatury dramatycznej. Z pewnością przyczynią się do tego jego latynoski temperament i dystans, którym obdarza swoje spektakle.”

IMG 1239

IMG 1236