Młody inżynier na PO

Mamy zdolnych, przedsiębiorczych i aktywnych uczniów w naszym liceum.

Pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło 8 grudnia w zajęciach na Politechnice Opolskiej. Tworzyli nowe gry komputerowe, drukowali na drukarce 3D logo Politechniki Opolskiej, które najpierw samodzilnie zaprojektowali w programie Corel Drow, budowali własne sieci komputerowe i na dodatek rywalizowali w potyczkach o najbardziej przedsiębiorczego człowieka. Wszystko dzięki udziałowi szkoły w projekcie unijnym "Odkrywcy sekretów nauki" - "Młody inżynier na Politechnice". Takie lekcje nie mogą się znudzić!!!  Takie zajęcia odbyły się w naszej szkole już po raz drugi. Liczymy na dalszą tak owocną współpracę z Politechniką Opolską.

Dla uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności mamy kolejne zajęcia organizowane w ramach wspomnianego wyżej projektu (finansowane ze środków UE). Są to: umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz zajęcia z języka niemieckiego i rosyjskiego z nativespeakerami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o jaknajszybsze zgłaszanie się do pani Małgorzaty Grzeszek.