Short Track

Krystian Giszka i Jan Bogdanowicz medalistami w Short Tracku !!!
W Krynicy odbyły się zawody w short tracku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach w kategorii Junior A (do lat 19) rywalizowali Krystian Giszka z klasy III a oraz Jan Bogdanowicz z klasy II a. Najbardziej zadowolony ze startu może być Krystian Giszka. W najstarszej kategorii zajął on 2. miejsce w wieloboju. Czwarty w wieloboju w tej kategorii był Bogdanowicz. Jan zajął trzecie miejsca na dystansie 500 i 777 metrów. Gratulacje dla naszych uczniów !!!

Skok o tyczce

OLA LACH TUŻ ZA PODIUM W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W SKOKU O TYCZCE!
Aleksandra Lach zajęła 4 miejsce w skoku o tyczce na Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20, które odbyły się w Toruniu 8-10.02.2019. Ola ustanowiła nowy rekord życiowy i nowy rekord województwa, który od teraz wynoi 3,30 !
Jechała na Mistrzostwa pełna obaw, ponieważ kontuzje nie pozwoliły jej się przygotować do tych zawodów tak, jakby chciała. Fantastycznie się jednak spisała i zajęła w konkursie wysokie miejsce. Ola jest uczennicą klasy III A o profilu lekkoatletycznym, a jej trenerem jest Krzysztof Ziemba. Serdeczne gratulacje dla tego duetu !!!

20190211 212451

Obóz lekkoatletyczny

OBÓZ LEKKOATLETYCZNY – 02-10.02.2019 ŁÓDŹ
Ferie minęły dla niektórych bardzo intensywnie ! 10 lutego wróciliśmy z obozu w Łodzi. Zaczęliśmy go zawodami, gdzie pierwszy raz Julia Lakwa i Krzysztof Lis (uczniowie klasy I A) mieli okazję wystartować na hali. Zarówno Julia jak i Krzysiu sprawdzili się na dystansie 1500 m.
Oprócz codziennych treningów , mieliśmy okazję podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów na mityngu Orlen Cup w Łodzi. Z klas lekkoatletycznych naszej szkoły na obóz pojechali: Kamila Ranecka, Marek Mucha, Aleksandra Lach, Julia Lakwa, Krzysztof Lis, Paweł Ścira, Justyna Gajewska oraz trenerzy Krzysztof Ziemba i Magdalena Lach. Na obozie nie zabrakło osób które trenują lekkoatletykę i być może zasilą klasy lekkoatletyczne naszego liceum !!!

received 2227517417506491

20190209 165548

Bal Sportowca

KRZYSZTOF ZIEMBA NAJLEPSZYM TRENEREM POLITECHNIKI OPOLSKIEJ 2018 ROKU, WYRÓŻNIENI ZAWODNICY TO: MAREK MUCHA ORAZ MATEUSZ SZKUDLAREK !!!

Miło nam poinformować, że najlepszym trenerem 2018 roku na Balu Sportowca Politechniki Opolskiej, który odbył się 21.01.2019 roku w opolskiej Kubaturze, został KRZYSZTOF ZIEMBA. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również nasi uczniowie: MAREK MUCHA - Mistrz Polski i Europy w rzucie oszczepem oraz MATEUSZ SZKUDLAREK - medalista Mistrzostw Polski w Kajakarstwie. Życzymy naszemu trenerowi dalszych skucesów zawodowych, a naszym uczniom jeszcze lepszych wyników sportowych !!! Gratulacje !!!

Bal AZS 1 Bal AZS 3

XXXIV Plebiscyt sportowy!!!

Podsumowanie XXXIV Plebiscytu na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców województwa opolskiego

18 stycznia 2019 r. nasi sportowcy, Pan Dyrektor - Dariusz Domański oraz nauczyciele wf: Łukasz Ryniak i Magdalena Lach, wzięli udział w Podsumowaniu XXXIV Plebiscytu na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców województwa opolskiego zorganizowanego przez PSP nr 3 w Grodkowie.

W kategorii sportowców szkół średnich zwyciężyła Aleksandra Lach, która po raz trzeci stanęła na podium, w tym drugi raz na najwyższym, Marek Mucha zajął miejsce VIII.
Nie zabrało również naszych uczniów w młodszej kategorii, Kamila Ranecka z klasy I A ze swoimi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim zajęła IV miejsce a Paweł Ścira V. Gratulujemy Wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów !!!!!

Biegi indywidualne

4 osoby - dwa medale !!! To bilans naszych licealistów w dzisiejszych Mistrzostwach Województwa w indywidualnych biegach przełajowych w Lasocicach. W roczniku 2002 brązowe medale wywalczyli: Julia Lakwa oraz Krzysztof Lis z klasy I A. Ola Lach w roczniku 1999-2000 zajęła miejsce 4, a Dominik Brodziak miejsce 10. Gratulacje!!!

P.S. Nie pamiętamy takiej pogody na przełajach w Lasocicach, no i .......brakowało błota.

1 MIEJSCE DZIEWCZĄT I 3 CHŁOPCÓW !!!

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Lakwa, Aleksandra Lach, Natalia Pancylejko, Agata Maćkowska, w rezerwie: Kamila Połeć oraz Wiktoria Katamdze. Drużyna chłopców: Krzysztof Lis, Dominik Brodziak, Jakub Lewandowski oraz Bartek Smoliński.

Wielkie gratulacje !!!

Kolejny mistrz !!!

Mamy kolejnego Mistrza Polski, tym razem w kajakarstwie!!!

Mateusz Szkudlarek  na Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal na dystansie 200m! Gratulacje!!!

sz2 sz3

Mistrz Polski i Europy!

Marek Mucha od września uczeń klasy II lekkoatletycznej w PLO nr VI w Opolu MISTRZEM POLSKI w rzucie oszczepem.

W Chorzowie 27-29.07.2018 odbyły się Mistrzostwa Polski U 18, Marek (wcześniej zdobył złoto na Mistrzostwach Europy) po raz kolejny pokazał świetne przygotowanie i wygrał bezapelacyjnie ze swoimi rywalami z wynikiem 74,28 . Bardzo dobrze spisała się również Kamila Ranecka, która od września rozpocznie naukę w naszym liceum zajmując w finale rzutu oszczepem 11 miejsce !!! Gratulacje dla zawodników oraz trenera Krzysztofa Ziemby za całoroczną , efektywną i bardzo ciężką pracę !!!

m1

m3

17 medali dla liceum

W tym roku 17 medali w Mistrzostwach Miasta Opola w Lekkiej Atletyce dla PLO VI !!!!
7 złotych: Anna Bioły (skok w dal i rzut oszczepem), Aleksandra Lach (trójskok), Natalia Szabat (rzut dyskiem), Marek Mucha (rzut oszczepem), Paweł Jałowiec (skok wzwyż), sztafeta 4 x100 m (Chudzik , Maćkowska ,Lach, Bioły). 7 srebrnych: Ola Lach (skok wzwyż), Natalia Szabat (kula), Justyna Chudzik (200 m), Tomasz Cieśla (400 m), Denis Smolarek (100 m), Radim Popelka (trójskok), sztafeta 4 x100 m (Jałowiec, Mika, Cieśla, Popelka). 3 brązowe: Justyna Chudzik (skok w dal), Łukasz Mika (400 m), Eryk Zaborowski (trójskok). Ponadto udział w zawodach wzięli: Dorota Banasz, Sara Guzińska, Ania Mazur, Venessa Spik,Wiktoria Katamadze, Patrycja Lipska, Iwona Skowronek, Marcin Sikorski, Piotr Nieświec, Mateusz Szkudlarek, Stanisław Chudzik, Jakub Jaworski, Jakub Maślak. GRATULACJE !!!!!!!!!!