Koszykówka dziewcząt

II miejsce w grupie i awans do baraży w koszykówce wywalczyły nasze dziewczęta!!! Gratulacje!!!

image1 image2

Koszykówka chłopców

16 października odbyła się faza grupowa Mistrzostw Miasta Opola szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. Nasi uczniowie spisali się znakomicie awansując do półfinałów 🏀 Ogromne gratulacje!

kosz1 kosz3

Indywidualne Biegi Przełajowe

01.10.2019 - INDYWIDULANE BIEGI PRZEŁAJOWE !
5 medali w czterech biegach w Mistrzostwach Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Oprócz tego awans do Mistrzostw Województwa 3 kolejnych osób. Złoto zdobyli: Julia Lakwa, Olivia Greiner, Filip Rak. Brąz dla Kaja Gawrecka oraz Bartosza Buda. Na czwartym miejscu uplasowali się Ada Gałka, Krzysztof Lis oraz Natalia Żołądkowska. Serdeczne gratulacje dla medalistów i wszystkich reprezentantów PLO VI Niedźwiadek!!!

G5

G6 G8

Złoto i brąz dla sztafet

24.09.2019 - Złoto i brąz dla sztafet PLO VI !!!
Sztafeta przełajowa dziewcząt stanęła na najwyższym podium, a chłopcy po zaciętej walce zajęli miejsce trzecie w Mistrzostwach Opola w sztafetowych biegach przełajowychy !!! Dziewczęta miały do pokonania dystans około 800 m, chłopcy 1600. Skład sztafety dziewcząt: Olivia Greiner, Ada Gałka, Justyna Gajewska, Hanna Wojewódzka, Marta Wojtas, Basia Lipowiecka, Alicja Sielska, Julia Lakwa, Natalia Żołądkowska oraz Dominika Szylar. Chłopcy pobiegli w składzie: Emanuel Sośnicki, Dominik Słabosz, Mateusz Szkudlarek, Jakub Lewandowski, Ignacy Bryll, Filip Rak, Kacper Bernacki,Krzysztof Lis, Tymon Musiał oraz Bartosz Buda. Gratulacje dla całej ekipy !!!

G2 G3

G4

Short Track

Krystian Giszka i Jan Bogdanowicz medalistami w Short Tracku !!!
W Krynicy odbyły się zawody w short tracku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach w kategorii Junior A (do lat 19) rywalizowali Krystian Giszka z klasy III a oraz Jan Bogdanowicz z klasy II a. Najbardziej zadowolony ze startu może być Krystian Giszka. W najstarszej kategorii zajął on 2. miejsce w wieloboju. Czwarty w wieloboju w tej kategorii był Bogdanowicz. Jan zajął trzecie miejsca na dystansie 500 i 777 metrów. Gratulacje dla naszych uczniów !!!

Skok o tyczce

OLA LACH TUŻ ZA PODIUM W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W SKOKU O TYCZCE!
Aleksandra Lach zajęła 4 miejsce w skoku o tyczce na Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20, które odbyły się w Toruniu 8-10.02.2019. Ola ustanowiła nowy rekord życiowy i nowy rekord województwa, który od teraz wynoi 3,30 !
Jechała na Mistrzostwa pełna obaw, ponieważ kontuzje nie pozwoliły jej się przygotować do tych zawodów tak, jakby chciała. Fantastycznie się jednak spisała i zajęła w konkursie wysokie miejsce. Ola jest uczennicą klasy III A o profilu lekkoatletycznym, a jej trenerem jest Krzysztof Ziemba. Serdeczne gratulacje dla tego duetu !!!

20190211 212451

Obóz lekkoatletyczny

OBÓZ LEKKOATLETYCZNY – 02-10.02.2019 ŁÓDŹ
Ferie minęły dla niektórych bardzo intensywnie ! 10 lutego wróciliśmy z obozu w Łodzi. Zaczęliśmy go zawodami, gdzie pierwszy raz Julia Lakwa i Krzysztof Lis (uczniowie klasy I A) mieli okazję wystartować na hali. Zarówno Julia jak i Krzysiu sprawdzili się na dystansie 1500 m.
Oprócz codziennych treningów , mieliśmy okazję podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów na mityngu Orlen Cup w Łodzi. Z klas lekkoatletycznych naszej szkoły na obóz pojechali: Kamila Ranecka, Marek Mucha, Aleksandra Lach, Julia Lakwa, Krzysztof Lis, Paweł Ścira, Justyna Gajewska oraz trenerzy Krzysztof Ziemba i Magdalena Lach. Na obozie nie zabrakło osób które trenują lekkoatletykę i być może zasilą klasy lekkoatletyczne naszego liceum !!!

received 2227517417506491

20190209 165548

Bal Sportowca

KRZYSZTOF ZIEMBA NAJLEPSZYM TRENEREM POLITECHNIKI OPOLSKIEJ 2018 ROKU, WYRÓŻNIENI ZAWODNICY TO: MAREK MUCHA ORAZ MATEUSZ SZKUDLAREK !!!

Miło nam poinformować, że najlepszym trenerem 2018 roku na Balu Sportowca Politechniki Opolskiej, który odbył się 21.01.2019 roku w opolskiej Kubaturze, został KRZYSZTOF ZIEMBA. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również nasi uczniowie: MAREK MUCHA - Mistrz Polski i Europy w rzucie oszczepem oraz MATEUSZ SZKUDLAREK - medalista Mistrzostw Polski w Kajakarstwie. Życzymy naszemu trenerowi dalszych skucesów zawodowych, a naszym uczniom jeszcze lepszych wyników sportowych !!! Gratulacje !!!

Bal AZS 1 Bal AZS 3

XXXIV Plebiscyt sportowy!!!

Podsumowanie XXXIV Plebiscytu na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców województwa opolskiego

18 stycznia 2019 r. nasi sportowcy, Pan Dyrektor - Dariusz Domański oraz nauczyciele wf: Łukasz Ryniak i Magdalena Lach, wzięli udział w Podsumowaniu XXXIV Plebiscytu na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców województwa opolskiego zorganizowanego przez PSP nr 3 w Grodkowie.

W kategorii sportowców szkół średnich zwyciężyła Aleksandra Lach, która po raz trzeci stanęła na podium, w tym drugi raz na najwyższym, Marek Mucha zajął miejsce VIII.
Nie zabrało również naszych uczniów w młodszej kategorii, Kamila Ranecka z klasy I A ze swoimi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim zajęła IV miejsce a Paweł Ścira V. Gratulujemy Wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów !!!!!

Biegi indywidualne

4 osoby - dwa medale !!! To bilans naszych licealistów w dzisiejszych Mistrzostwach Województwa w indywidualnych biegach przełajowych w Lasocicach. W roczniku 2002 brązowe medale wywalczyli: Julia Lakwa oraz Krzysztof Lis z klasy I A. Ola Lach w roczniku 1999-2000 zajęła miejsce 4, a Dominik Brodziak miejsce 10. Gratulacje!!!

P.S. Nie pamiętamy takiej pogody na przełajach w Lasocicach, no i .......brakowało błota.

1 MIEJSCE DZIEWCZĄT I 3 CHŁOPCÓW !!!

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Lakwa, Aleksandra Lach, Natalia Pancylejko, Agata Maćkowska, w rezerwie: Kamila Połeć oraz Wiktoria Katamdze. Drużyna chłopców: Krzysztof Lis, Dominik Brodziak, Jakub Lewandowski oraz Bartek Smoliński.