Pokaz lekkoatletyczny

W ostatnim dniu stycznia w opolskim ‘Niedźwiadku’ – Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Nr VI w Opolu uczniowie klas sportowo-lekkoatletycznych zaprezentowali przed publicznością swoją wysoką formę.

Z inicjatywy magister Magdaleny Lach i doktora Krzysztofa Zięby odbył się pokaz umiejętności naszych wyróżniających się lekkoatletów, na który zaproszono uczniów sąsiednich szkół podstawowych. Honorowym gościem imprezy był sam Mistrz Olimpijski Władysław Kozakiewicz, który w sympatyczny sposób motywował młodych, ambitnych ludzi do dalszego rozwijania wspólnej sportowej pasji.

Licznie zgromadzona widownia obserwowała indywidualne sposoby przygotowywania się do startu, wstępny trening a następnie efektowne popisy, między innymi skoków wzwyż i oczywiście o tyczce. Doskonale wytrenowani zawodnicy demonstrowali ze swobodą, ale też pełnym zaangażowaniem, opanowanie swych ulubionych konkurencji. Widzom mogłoby się to wydawać łatwe, gdyby nie możliwość wcześniejszego przyglądania się ich wyczerpującym przygotowaniom do tej krótkiej chwili, w której padają rekordy wysokości, szybkości czy odległości. Pochłania to wiele energii zawodników, którzy na co dzień starają się jednocześnie osiągać równie wysokie wyniki w nauce. W szkole przyjaznej dla ucznia jest to, jak można było zobaczyć, w pełni do pogodzenia.

Dla naszych lekkoatletów na pewno cenne okażą się rady naszego utytułowanego Gościa. Pan Władysław Kozakiewicz udzielił bowiem obszernego wywiadu szkolnej gazecie, której wydanie będzie niebawem dostępne poprzez stronę internetową plo6-opole.pl. Mistrz olimpijski twierdzi, że lekkoatletyka jest królową sportu a lekkoatleci są największymi indywidualistami. Na pewno będziemy pamiętać te słowa, które mieliśmy zaszczyt usłyszeć.

pokaz2