UWAGA!!! Rejestracja kandydatów

Tutaj możesz założyć swoje konto do rejestracji

dyplom III opole 

Zaproszenie na wydarzenie

podrecznikPodręcznik dla kandydata 

W tym roku zmieniamy się dla WAS, odchodzimy od wszystkiego, co standardowe i nieelastyczne. Zmierzamy w kierunku szkół zachodnich!

1A m  1amco

1B m  1bmco

1C m  1cmco

  
To TY decydujesz, czego chcesz się uczyć
, wybierasz SAM swoje rozszerzenia – masz aż 48 możliwości. Tu możesz realizować swoje pasje i tworzyć niekonwencjonalne połącznia. Chcesz realizować rozszerzenie z matematyki, j. polskiego i j. niemieckiego - proszę bardzo, ta klasa daje takie możliwości. Możesz wybierać spośród takich przedmiotów jak: matematyka, polski, biologia, WOS, chemia, geografia, historia, informatyka, języki obce i łączyć je w dowolny sposób. Jeśli jednak po roku uznasz, że to nie to – nie ma sprawy, możesz zmienić swój wybór. Elastyczność w planowaniu rozkładu zajęć klasy pierwszej spowoduje mało materiału do nadrobienia. Nowatorskie podejście do profili wywołała dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie oraz nasze długoletnie doświadczenie i obserwacja młodych ludzi. Idziemy w kierunku szkół „zachodnich” i amerykańskich, gdzie uczniowie mogą decydować, czego chcą się uczyć. Dzisiejszy świat wymaga niestandardowych rozwiązań i my budujemy taką szkołę!Otwieramy trzy klasy pierwsze, w tym dwie ogólne – tylko na pozór ogólne.

Oprócz dwóch klas nowatorskich mamy również w ofercie klasę integracyjną. Od lat uczymy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z naszą doświadczoną kadrą współpracuje zespół nauczycieli wspomagających, wspierających rozwój uczniów. Jest to klasa ogólnodostępna o profilu humanistycznym z elementami prawa oraz warsztatami psychologicznymi i warsztatami mediacji rówieśniczych. Każdy z takimi zainteresowaniami odnajdzie się w tej kameralnej klasie, w której liczba uczniów nie może przekraczać 20 osób z pełnym podziałem na grupy. Integracja nie przeszkadza w „normalnym” funkcjonowaniu tej klasy, a mianowicie wyjścia, wycieczki, warsztaty, spotkania są realizowane jak w każdej innej.

Każdy uczeń, niezależnie od klasy może wybierać spośród trzech języków: angielski, niemiecki oraz rosyjski.

Tutaj możecie obejrzeć filmy: 
 profil  pizza wyskalowane bez tekstu  film za co lubimy

 

 Edukacja to styl życia - zobacz informator o szkołach średnich w Opolu ed to styl

DOKUMENTY