ulotkaedeklaracjafinkomms 1

ulotkaedeklaracjafinkomms 2

Zdawalność matury w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VI w Opolu w ostatnich 15 latach to 97%.

Dla porównania średnia zdawalność matury we wszystkich opolskich liceach to ok. 92%, a we wszystkich liceach ogólnokształcących województwa opolskiego średnia ta nie przekracza 90%.

W naszej szkole na przestrzeni ćwierć wieku pracowało prawie 200 nauczycieli, uczyło się ponad 4000 uczniów. Wśród absolwentów VI LO są pracownicy naukowi, informatycy, samorządowcy, politycy, lekarze, fizjoterapeuci, trenerzy, przedsiębiorcy, artyści, nauczyciele. Kilkoro z nich wróciło i teraz, po latach są naszymi koleżankami i kolegami w gronie pedagogicznym.

Mamy ogromne doświadczenie w przygotowaniu młodego człowieka do matury. Oprócz tradycyjnych lekcji i powtórek w szkole organizujemy inne formy przygotowania do matury. W soboty prowadzimy dodatkowe zajęcia dla chętnych z przedmiotów maturalnych. Każdego roku - w marcu - maturzyści wyjeżdżają na tzw. Zimową Szkołę Matematyczną. Jest to intensywny czas powtórek, rozwiązywania zadań i arkuszy maturalnych. Wieczorami zawsze jest czas na dobry film, grę w tenisa stołowego, spacer lub bilard w pobliskiej smażalni ryb.

pokrzywna 4 a

pokrzywna 3a

Podczas wyjazdu zawsze uczniowie piszą próbną maturę.

pokrzywna 2a

Próbne matury ze wszystkich przedmiotów maturalnych są organizowane w listopadzie, a następnie w lutym, marcu i kwietniu. Uczniowie rozwiązują również arkusze maturalne na bieżąco - na lekcjach. Zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie nauczycieli. Ale kluczem do sukcesu jest motywacja, sumienność i zaangażowanie uczniów.

logo czarne