Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21 odbędzie się w dniu 25 czerwca o godzinie 11.30 w auli szkolnej.

Sprawdź wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2021/22

 

Ludziom dorosłym często wydaje się, że dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy. Obserwując małe dzieciaki z boku, mamy wrażenie, że są cudowne i kochane. Wydaje się nam, że ich funkcjonowanie całkowicie pozbawione jest problemów, cierpienia, lęku, bólu i wszelkich zagrożeń. To całkowicie błędne myślenie. Czytaj dalej...

14 maja 2021 roku odbył się szkolny konkurs „Państwa i stolice świata”. W ramach pierwszego zadania uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę dotyczącą znajomości mapy fizycznej świata. Natomiast, w drugim zadaniu uczniowie wykazali się znajomością ciekawostek o stolicach na świecie.

Uwaga, uwaga!!! Dni 3 i 4 czerwca są w naszym liceum dniami wolnymi. Sekretariat również będzie nieczynny.

Zgodnie z wytycznymi MEiN uczniowie liceów ogólnokształcących od dnia 17.05.2021r. rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym, co oznacza, że w naszej szkole:

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, a także osoby dorosłe do udziału w konkursie na mural. Zadanie jest proste. Wystarczy hasło „Stop Powodzi.

Zajrzyj! Zobacz! Zapytaj! 

LIVE z SZÓSTKI – wtorek 11 maja godzina 16.30 

Spotkanie na żywo z uczniami i nauczycielami PLO 6, na którym zapoznasz się z naszą szkołą oraz nowymi niezwykłymi profilami – jedyna taka opcja w Opolu!
Poznaj Nas i Naszą Szkołę!
Zakochaj się w Szóstce!

XX edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2021/2022.

Majówka okiem Oli z kl 2b

Serdecznie zapraszamy uczniów naszego liceum do wzięcia udziału w tworzeniu wideo książki „Początki Auschwitz w pamięci pierwszego transportu polskich więźniów politycznych”. Projekt polega na odczytaniu fragmentu wspomnień więźnia.
Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj (łącznie z formularzem zgłoszenia)

Więcej informacji u nauczyciela języka polskiego, Pani Beaty Zajączkowskiej-Kaim