422449051 17992492901574740 328853633084468879 nZapisy zostały zakończone.

W związku z przystąpieniem Naszej Szkoły do Programu „Szkolny Budżet Uczniowski”. Samorząd szkolny opracował i zgłosił do głosowania dwa projekty aranżacji wnęk – przestrzeni korytarzowych, znajdujących się w  budynku szkoły.

Zgłoszone projekty, to:

Projekt nr 1.  „Strefa relaksu i książki”.

Projekt nr 2.  „Strefa relaksu” .

W głosowaniu przeprowadzonym w dniach od 5 – 9. 02. br.  największą liczbę głosów zdobył Projekt nr 1 „ Strefa relaksu i książki”. Celem projektu jest stworzenie wygodnego                                       i komfortowego miejsca – strefy zielonej , w której uczniowie będą mogli się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć.

Realizacja projektu obejmować będzie:

  • wykonanie tapicerowanych siedzisk oraz paneli ściennych, stolika obrotowego,
  • odświeżenie/ odmalowanie ścian,
  • montaż paneli zielonych: z mchu (roślin stabilizowanych), paproci (tworzywo sztuczne),
  • zakup doniczek, przesadzenie roślinności,
  • zakup fontanny ogrodowej z obiegiem zamkniętym.

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym” -  dla uczniów najstarszych klas szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące i technika)

Uprzejmie informujemy, że Wydział Oświaty, we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, Wyższą Szkołą Bankową, Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu i nauczycielami matematyki ze szkół ponadpodstawowych, zorganizował po raz dziesiąty dla tegorocznych maturzystów cykl zajęć przygotowujących do egzaminów maturalnych z matematyki.

Zajęcia rozpoczną się w dniu 29.01.2024 r. (poniedziałek) i będą prowadzone do kwietnia 2023 r. (ostatnie zajęcia w piątek 19.04. 2024 r.). Będą się one odbywać stacjonarnie w aulach Wyższej Szkoły Bankowej przy ul. A. Kośnego 72.

Dzisiaj klasy 1d, 2d, 2c i 3c wzięły udział w wykładach i warsztatach poświęconych tematowi Konwencji Praw Dziecka.
Wykłady i warsztaty przygotowali dla naszych uczniów studenci z Koła Naukowego Prawa Rodzinnego i Praw Człowieka BONA FIDES WPiA UO.

 

3.jpg 2.jpg

1.jpg 5.jpg

biol.jpg

Kacper Birecki, z klasy 3d zdobył tytuł Mistrza Polski w jiu-jitsu, w kategorii do 18 lat! Gratulujemy

Wizyta w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych.

Pani Małgorzata Gosztyła wraz z naszymi uczennicami - Sarą Madej, Laurą Kupką oraz Zuzanną Jankowską opowiedziały o mediacjach rówieśniczych - zobacz

Już po raz 11 przytąpiliśmy do Szlachetnej Paczki.

Alicja Lach jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.