Zobacz film o naszej szkole.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego 55 laptopów do zdalnego nauczania. Dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie samorządu województwa "Op@lskie dla liceów - zdalne nauczanie zbliża" nauczyciele będą mogli korzystać z nowego sprzętu oraz uczestniczyć w szkoleniach podnoszących umiejętności i kompetencje w zakresie nauczania zdalnego.
Z części komputerów będą mogli również skorzystać uczniowie, którzy szczególnie potrzebują takiej pomocy.
Do PLO nr VI dostarczono monitory interaktywne, kamery, zestawy słuchawkowe, statywy oraz wizualizery. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego spowodowało, że znacząco zwiększyła się baza sprzętu szkolnego. DZIĘKUJEMY!

Termin zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Eureka mija 4 grudnia. Chętni proszeni są o zgłaszanie się poprzez czat na teamsach do pani Małgorzaty Grzeszek. Wszelkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie konkursu.

Uwaga, nastąpiły zmiany w Terminarzu roku szkolnego

Przekazujemy nauczycielom i uczniom informację o możliwości uczestnictwa w działaniach online realizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu w najbliższych dniach.

Każda z propozycji do zobaczenia na FB @gswopole lub w zakładce multimedia znajduje się na stronie galerii: https://bit.ly/3hkqIiG
galeriaopole.pl.

Każdy czwartek g.18.00
Wykłady o fotografii autorstwa Lecha Lechowicza

19.11 – „Fotografia jako dokument cz.1”


Piątki co dwa tygodnie g.18.00
„Zręczne zajęcia - ceramika online dla dorosłych

20.11 – część pierwsza z cyklu filmików wprowadzających w świat ceramiki.


Przez kolejne tygodnie, krok po kroku, będzie można dowiedzieć się, jak zorganizować sobie przestrzeń do pracy w domu do czerpania radości z tworzenia ceramiki.

Każda sobota g.9.00
Zajęcia plastyczne dla dzieci
Filmiki z cyklu „Zrób to w domu” lub „Krecha. Rysunkowa gimnastyka”

21.11. – Film „Stacja badawcza”

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu jest na FB @gswopole, IG @gswopole, YT gswopolenowe oraz ma swoją stronę: galeriaopole.pl

PLO VI jak co roku przyłącza się do akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku chcielibyśmy pomóc pani Helenie z Opola, której los nie szczędził przykrości.
Oto historia pani Heleny (60 lat):
Codzienność pani Heleny była kiedyś wypełniona pracą zawodową, obowiązkami domowymi i opieką nad rodziną. W tej pozornej monotonii odnajdowała ona swoje spełnienie i szczęście. Ta sytuacja jednak zmieniła się diametralnie, kiedy do życia pani Heleny wtargnęło pasmo nieszczęść. Straciła ona najbliższe sobie osoby - mamę i córkę, a dwa lata później, w wyniku choroby, zmarł także jej ukochany mąż. Pani Helena została sama z małym dzieckiem. Niedługo po tym zdiagnozowano u niej kilka chorób, przez które zmuszona była zrezygnować z pracy i udać się na rentę. Te sytuacje miały miejsce dawno temu, jednak ich konsekwencje nadal są obecne: renta pani Heleny to nieco ponad 900 zł. Po odjęciu kosztów opłacenia mieszkania, rachunków i niezbędnych leków (737 zł), zostaje jej tylko 166 złotych na przeżycie miesiąca.
Piękno Rodziny
Mimo tak wielu trudności w życiu, pani Helena jest niesamowicie pogodną i serdeczną osobą, która aż emanuje optymizmem. Zapytana o dodatkowe trudności związane pandemią, śmieje się: "problem jest jeden - jak chodzę w maseczce to mi okulary parują". Pani Helena jest osobą dobrze wykształconą, ukończyła również szkołę muzyczną. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki i słuchać muzyki. Marzy, że może kiedyś uda jej się pojechać na wycieczkę, którą planuje już od kilkunastu lat.

szlachetna paczka 2

Lekkoatleci z klas sportowych po pierwszych zgrupowaniach w nowym sezonie 2020/2021 !
Cieszymy się, że udało się pojechać naszym sportowcom na obozy kadrowe oraz klubowe.
Olivia Greiner z klasy 1 A trenowała na obozie kadrowym w Karpaczu, Filip Rak z klasy 2 AG zaliczył obóz kadrowy w Jakuszycach, Ada Gałka, Ewa Gladki oraz Karol Wagner pojechali do Kobylej Góry, a trenerzy Magdalena Lach i Krzysztof Ziemba wraz ze swoimi zawodnikami i równocześnie naszymi uczniami wrócili wczoraj z Jarnołtówka. Oprócz intensywnych treningów było morsowanie oraz tradycyjnie jak co roku, podsumowanie minionego sezonu !!!

ob2 ob3 ob4 ob5 ob6

Drodzy Uczniowie!

11 Listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Rok 1918 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały nadzwyczajne zdarzenia. Będąc świadomi dokonań i spuścizny pokolenia, które po 123 latach niewoli odzyskało niepodległość, zapraszam was do lektury komiksu historycznego. Komiks to forma literacka, w której krzyżuje się edukacja, sztuka i historia. Łączy on elementy estetyki z wiedzą. O najważniejszych wydarzeniach minionych lat możesz się dowiedzieć z polskich komiksów. Zachęcam do lektury poniższych pozycji:

H. Chmielewski, Tytus, Romek i Atomek Obchodzą 100 – lecie Odzyskania Niepodległości

Zapraszamy do udziału w konkursie "Odnawialne żródła energii" w kilku kategoriach:

Regulaminy udziału do poszczególnych kategorii znajdują się pod linkami powyżej.

Chętni uczniowie PLO VI, którzy chcą wziąć udział w konkursie proszeni są o kontakt z p. Małgorzatą Grzeszek poprzez czat na MS-Teams.

Szanowni Państwo - Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Od poniedziałku - 26.10.2020r. przeszliśmy wszyscy na naukę zdalną.
Zajęcia odbywają się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji z wykorzystaniem aplikacji MS Teams. Lekcje w realnym czasie mogą trwać 30 minut, choć tę kwestię zostawiam do dyspozycji nauczyciela i specyfiki nauczanego przedmiotu. Pozostały czas można przeznaczyć na ćwiczenia własne uczniów.
Taka sytuacja prawdopodobnie potrwa przynajmniej do 29.11.2020r. O wszelkich zmianach będę Państwa informował za pośrednictwem e-dziennika, dlatego proszę sprawdzać wiadomości.


W razie pytań i wątpliwości proszę pisać przez e-dziennik.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Dariusz Domański - dyrektor szkoły.

W związku z ogłoszonymi wczoraj wytycznymi w strefach żółtych od poniedziałku 19 października przechodzimy na nauczanie hybrydowe.