PLO VI jak co roku przyłącza się do akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku chcielibyśmy pomóc pani Helenie z Opola, której los nie szczędził przykrości.
Oto historia pani Heleny (60 lat):


Codzienność pani Heleny była kiedyś wypełniona pracą zawodową, obowiązkami domowymi i opieką nad rodziną. W tej pozornej monotonii odnajdowała ona swoje spełnienie i szczęście. Ta sytuacja jednak zmieniła się diametralnie, kiedy do życia pani Heleny wtargnęło pasmo nieszczęść. Straciła ona najbliższe sobie osoby - mamę i córkę, a dwa lata później, w wyniku choroby, zmarł także jej ukochany mąż. Pani Helena została sama z małym dzieckiem. Niedługo po tym zdiagnozowano u niej kilka chorób, przez które zmuszona była zrezygnować z pracy i udać się na rentę. Te sytuacje miały miejsce dawno temu, jednak ich konsekwencje nadal są obecne: renta pani Heleny to nieco ponad 900 zł. Po odjęciu kosztów opłacenia mieszkania, rachunków i niezbędnych leków (737 zł), zostaje jej tylko 166 złotych na przeżycie miesiąca.
Piękno Rodziny
Mimo tak wielu trudności w życiu, pani Helena jest niesamowicie pogodną i serdeczną osobą, która aż emanuje optymizmem. Zapytana o dodatkowe trudności związane pandemią, śmieje się: "problem jest jeden - jak chodzę w maseczce to mi okulary parują". Pani Helena jest osobą dobrze wykształconą, ukończyła również szkołę muzyczną. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki i słuchać muzyki. Marzy, że może kiedyś uda jej się pojechać na wycieczkę, którą planuje już od kilkunastu lat.

szlachetna paczka 2