Mamy za sobą długi okres nauki z domu. Postanowiliśmy przyjrzeć się zdalnemu nauczaniu. Odszukać ciekawe miejsca w sieci i polecić Wam platformy do samorozwoju. Czy poddamy się panującemu przekonaniu, że po nauce zdalnej będziemy gorzej wykształceni?

Specjalnie dla Was przeprowadziliśmy też ankietę wśród nauczycieli dotyczącą nauki poprzez platformy e-learningowe. Zobaczcie, jak tę formę nauki odbierają Wasi nauczyciele.

Jedno jest pewne - po czasie zdalnej nauki, kiedy w końcu wrócimy do szkoły, zastaniemy ją lepiej wyposażoną (zakupiono nowy sprzęt), ale też wyszkolonych nauczycieli, którzy rzuceni na głęboką wodę doskonale poradzili sobie z opanowaniem nowych technologii. Być może coś z tych wypracowanych form pozostanie z nami na dłużej, również wtedy, gdy przywrócone zostaną tradycyjne formy kształcenia, a tym samym nasza szkoła będzie nowocześniejsza i jeszcze lepsza :)

Zobaczcie film, który dla Was przygotowliśmy z wykorzystaniem różnych możliwości zdalnej pracy. Opracowaliśmy ankietę w edytorze tZdalekstu, rozesłaliśmy ją do nauczycieli poprzez pocztę elektroniczną i fora społecznościwe, opracowaliśmy wyniki z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego, zebraliśmy materiały w prezentacji multimedialnej, którą następnie przerobiliśmy na film, umieściliśmy film na YouTube i napisaliśmy artykuł o tym na naszej stronie internetowej. Czy to wszystko nie świadczy o tym, że nasza nauka w dziedzinie technologii informacyjnej nie poszła w las?