O naszym liceum w Radio Opole. 

W dniu 28 listopada wspólnie z Dyrektorem PLO VI w Opolu Dariuszem Domańskim mieliśmy ogromną przyjemność opowiedzieć o działaniach podejmowanych w naszym Liceum w ramach "Budzącej się Szkoły" oraz wspólnym projekcie Szkoły i Stowarzyszenia DROGA DO CELU, jakim jest projekt Mediacji Rówieśniczych pt. "Dialog w porozmieniu mediacji". Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia oraz przychylności całej społeczności Liceum, wdrożyliśmy w tym roku szkolnym mediacje, jako alternatywną formę rozwiązywania konfliktów w szkole.
Odbyła się Konferencja pt. "Dialog zamiast kar, w budowaniu pozytywnego klimatu szkoły", Międzyszkolny Turniej Mediacji oraz Debata Oxfordzka nt. Dialog czy karanie? Podsumowaniem wspólnych działań zostało otwarcie MCM - Międzyszkolnego Centrum Mediacji. Obecnie kształcimy Mediatorów Rówieśniczych, którzy po szkoleniu i zdobyciu Certyfikatu, będą posiadali uprawnienia do prowadzenia Mediacji Rówieśniczych w LO nr VI oraz pozostałych szkołach z Powiatu opolskiego.
Zapraszam do wysłuchania audycji - Małgorzata Gosztyła